Prečo podporujem Jána Filca

Autor: Ján Kováčik | 23.11.2012 o 19:48 | (upravené 23.11.2012 o 20:08) Karma článku: 14,28 | Prečítané:  818x

V sobotu bude valné zhromaždenie Slovenského olympijského výboru s prívlastkom volebné. Nepochybujem, že bude celkom určite podstatne viac sledované ako tie predchádzajúce. Celkom určite preto, že doterajší prezident SOV dostal reálneho protikandidáta – Jána Filca.

Slovenský futbalový zväz, a aj ja osobne, sme verejne deklarovali koho vo voľbe najvyššieho predstaviteľa podporíme. V krátkosti, sú na to dva dôvody.

Tým prvým je doterajší prezident SOV, respektíve výsledky jeho doterajšieho pôsobenia vo funkcii. Napriek jeho opakovanej voľbe som nepocítil počas mnohých rokov jeho funkcionárčenia v činnosti organizácie, ktorá si robí nárok byť tým najhlavnejším, ak chcete strešným, prvkom slovenského športu žiaden pokrok, víziu rozvoja, skutočnú kompetenciu a predovšetkým prirodzený rešpekt partnerov nielen na športovej ale aj politickej scéne.

Tým druhým, a pre mňa oveľa podstatnejším dôvodom, je osoba Jána Filca. Jeho meno je spojené s najväčšími úspechmi v súčasnosti najpopulárnejšieho športu na Slovensku. Ján Filc je človek, ktorý ľudí nerozdeľuje, ale spája, je otvorený dialógu, iným názorom a predovšetkým chápe, že šport ako celok, reprezentovaný športovými zväzmi, si musí svoju dôveryhodnosť budovať sám a obhajovať ju každý deň. Keďže on sám bol súčasťou dennodennej práce športového zväzu je pre mňa zárukou, že v rokovaniach s kýmkoľvek vie o športe, jeho problémoch, ale aj možnostiach kam by sa mal vo vnímaní spoločnosti dostať a kam v skutočnosti patrí, naozaj všetko. Nikdy nebude v argumentačnej defenzíve, skôr naopak.

Profesionálny, ale aj ľudský "background" Jána Filca je výnimočný. Nestáva sa často aby sa ľudia jeho kvalít usilovali o funkciu, v ktorej ho nečaká nič ľahšie ako "mission impossible". Viem, že je to pre neho profesná, nie mocenská výzva. A pre mňa osobne je Ján Filc zárukou, že slovenský šport môže byť vnímaný aj inak ako v súčasnosti vnímaný je. Slovenský šport v ňom môže získať skvelého čerstvého lídra plného síl, vedomostí, skúseností. Bolo by veľkou škodou pre Slovenský olympijský výbor, a pre slovenský šport ako celok, tento potenciál nevyužiť.

A ešte niečo - Ján Filc nie je môj kamarát. Stretávali sme sa a komunikovali spolu viacmenej iba na profesionálnej báze. A ako najlepšieho možného profesionála pre Slovenský olympijský výbor ho podporujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?