Prečo podporujem Jána Filca

Autor: Ján Kováčik | 23.11.2012 o 19:48 | (upravené 23.11.2012 o 20:08) Karma článku: 14,28 | Prečítané:  965x

V sobotu bude valné zhromaždenie Slovenského olympijského výboru s prívlastkom volebné. Nepochybujem, že bude celkom určite podstatne viac sledované ako tie predchádzajúce. Celkom určite preto, že doterajší prezident SOV dostal reálneho protikandidáta – Jána Filca.

Slovenský futbalový zväz, a aj ja osobne, sme verejne deklarovali koho vo voľbe najvyššieho predstaviteľa podporíme. V krátkosti, sú na to dva dôvody.

Tým prvým je doterajší prezident SOV, respektíve výsledky jeho doterajšieho pôsobenia vo funkcii. Napriek jeho opakovanej voľbe som nepocítil počas mnohých rokov jeho funkcionárčenia v činnosti organizácie, ktorá si robí nárok byť tým najhlavnejším, ak chcete strešným, prvkom slovenského športu žiaden pokrok, víziu rozvoja, skutočnú kompetenciu a predovšetkým prirodzený rešpekt partnerov nielen na športovej ale aj politickej scéne.

Tým druhým, a pre mňa oveľa podstatnejším dôvodom, je osoba Jána Filca. Jeho meno je spojené s najväčšími úspechmi v súčasnosti najpopulárnejšieho športu na Slovensku. Ján Filc je človek, ktorý ľudí nerozdeľuje, ale spája, je otvorený dialógu, iným názorom a predovšetkým chápe, že šport ako celok, reprezentovaný športovými zväzmi, si musí svoju dôveryhodnosť budovať sám a obhajovať ju každý deň. Keďže on sám bol súčasťou dennodennej práce športového zväzu je pre mňa zárukou, že v rokovaniach s kýmkoľvek vie o športe, jeho problémoch, ale aj možnostiach kam by sa mal vo vnímaní spoločnosti dostať a kam v skutočnosti patrí, naozaj všetko. Nikdy nebude v argumentačnej defenzíve, skôr naopak.

Profesionálny, ale aj ľudský "background" Jána Filca je výnimočný. Nestáva sa často aby sa ľudia jeho kvalít usilovali o funkciu, v ktorej ho nečaká nič ľahšie ako "mission impossible". Viem, že je to pre neho profesná, nie mocenská výzva. A pre mňa osobne je Ján Filc zárukou, že slovenský šport môže byť vnímaný aj inak ako v súčasnosti vnímaný je. Slovenský šport v ňom môže získať skvelého čerstvého lídra plného síl, vedomostí, skúseností. Bolo by veľkou škodou pre Slovenský olympijský výbor, a pre slovenský šport ako celok, tento potenciál nevyužiť.

A ešte niečo - Ján Filc nie je môj kamarát. Stretávali sme sa a komunikovali spolu viacmenej iba na profesionálnej báze. A ako najlepšieho možného profesionála pre Slovenský olympijský výbor ho podporujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?